True

Як вибрати окуляри лазерні захисні

Лазерні окуляри для захисту очей від випромінювання лазерів різних типів.


Вибір за категорією лазера

Окуляри для CO₂ лазера
Захисні окуляри для CO₂ лазерів
Активні IPL окуляри
Окуляри, що моргають замість вас
Окуляри для IPL
Захисні окуляри для CO₂ лазерів

Покрокова інструкція як вибрати та купити лазерні окуляри

Якщо сталося так, що необхідно підібрати та купити нові лазерні окуляри, то ось що потрібно знати:

  1. знати довжину хвилі вашого лазера
  2. знати ступінь захисту, рекомендовану для вашого лазера

Довжина хвилі лазерів в дерматології

Довжина хвилі випромінювання найбільш популярних лезерів.

Лазери для епіляції

  • Олександритовий - 755 нм
  • Діодний - 755 нм
  • Діодний - 760 нм
  • Діодний - 810 нм
  • Діодний - 940 нм
  • Діодний - 1060 нм
  • Неодимовий (Nd:YAG) - 1064 нм

Судинні лазери

  • КТП (зелений лазер) - 532 нм
  • Діодний лазер - 570 нм
  • Лазери на барвниках - 585 - 595 нм
  • Діодний - 810 нм
  • Діодний - 980 нм
  • Неодимовий - 1064 нм

Небляційні та абляційні лазери

  • Неодимовий (Nd:YAG)- 1320 нм
  • Діодний - 1470 нм
  • Ербієвий (Er glass) - 1550 нм
  • Тулієвий - 1927 нм
  • YSGG - 2790 нм
  • Ербієвий (Er:YAG) - 2940 нм
  • CO₂ лазер - 10600 нм

IPL апарати

  • 400 - 1400 нм


Основні параметри лазерних окулярів

Довжина хвилі захисту лазерних окулярів

Діапазон хвиль, у якому окуляри забезпечують захист. Незважаючи на те, що лазери випромінюють певну довжину хвилі, лазерні захисні окуляри захищають від діапазону спектра. Наприклад, для діодного лазера з довжиною хвилі 810 нм підійдуть окуляри з діапазоном захисту 730-855 нм.

Будьте уважні, якщо лазер випромінює декілька хвиль, то лазерні окуляри мають перекривати всі діапазони, що випромінює лазер.

Ступінь захисту

Ступінь захисту маркується OD.

OD (Optical Density, оптична щільність) – логарифмічний показник зменшення інтенсивності випромінювання. Необхідний мінімальний ступінь захисту для лазерних окулярів обов'язково має бути вказаний в інструкції з експлуатації лазерного пристрою.

Ступінь пропускання видимого діапазону випромінювання

VLT (Visible Light Transmission) - пропускання видимого спектра випромінювання. Вимірюється у відсотках. Чим вище відсоток, тим окуляри будуть прозорішими для видимого діапазону випромінювання. Іншими словами, рівень прозорості окулярів для нашого зору.

Наприклад, самими непрозорими будуть окуляри для IPL, тому що IPL випромінює хвилі у видимому діапазоні. Цей діапазон співпадає з діапазоном, що бачить око людини. Навпаки, окуляри для CO₂ лазерів, ербієвих та неодимових лазерів будть майже прозорими, тоиу що довжина випромінювання цих лазерів знаходится поза межами чутливості зору людини.

Сертифікація лазерних окулярів

Щоб бути впевненим під час купівлі лазерних окулярів у їх якості та безпеці, переконайтеся, що вони відповідають одному зі стандартів CE – європейський стандарт або ANSI – американський стандарт.

Маркування лазерних окулярів

Для лазерних окулярів, згідно з європейським або американським стандартами, є обов'язковою умовою нанесення маркування на окуляри, маркування має містити інформацію про основні характеристики окулярів: ступінь захисту, діапазон довжин хвиль, ступінь пропускання видимого світла і відповідність стандарту.

Приклад маркування лазерних окулярів

Наприклад, ми купуємо окуляри з наступним маркуванням: OD 5+ @807-827nm, VLT: 68%, CE, ANSI Z87.

Це означатиме, що лазерні окуляри мають ступінь захисту >5 в діапазоні від 807 нм до 827 нм, ступінь прозорості 68%, окуляри відповідають стандартам CE та ANSI Z87. Такі окуляри, наприклад, підійдуть до діодного лазера для епіляції з довжиною хвилі 810 нм.

Часті питання

Пасивні лазерні захисні окуляри використовують процес, званий ослабленням, який обмежує кількість енергії, що проходить через лінзу. Існує два види лазерних захисних окулярів: скляні та пластикові. Скляні лінзи містять рідкісні елементи, які поглинають енергію, таким чином не даючи енергії досягти очей. З іншого боку, пластикові лінзи мають неорганічні барвники, які блокують проходження певних довжин хвиль. Пластикові лінзи блокують певні довжини хвиль, тому важливо знати, від яких довжин хвиль ви хочете захистити себе. Оскільки пластикові лінзи містять барвники, вони мають тенденцію бути темнішими, ніж скляні лінзи для тих самих діапазонів довжин хвиль. Важливо врахувати відмінності між скляними та пластиковими лінзами, перш ніж вибрати лазерні окуляри у вашому діапазоні довжин хвиль.

Активні захисні окуляри використовують електронну систему, що автоматично затінює окуляри під час спалаху лазера, або IPL. Система активного заисту використовується для IPL. Детально - Активні окуляри.

Без сумніву, будь-яке лазерне випромінювання може бути шкідливим для ваших очей і становити різну небезпеку для здоров’я. Лазерна енергія концентрована, тому вона в сотні разів потужніша за світло від звичайної лампочки. Незважаючи на те, що вони вважаються безпечними, навіть звичайні лазерні указки можуть завдати непоправної шкоди, якщо використовувати їх безвідповідально. Переважна більшість лазерів вимагає захисту очей під час використання. Інфрачервоні та УФ-лазери мають промені, які працюють за межами видимого спектру. Це особливо небезпечно, тому що вони можуть пошкодити ваші очі без жодних ознак того, що ви отримали травму, доки не стане надто пізно усунути пошкодження. Завжди пам’ятайте про використання належного обладнання безпеки, щоб уникнути катастрофи, перш ніж вона станеться.

Так, ми пропонуєм окуляри відомих виробників США, Швейцарії. Всі окуляри мают сертифікати CE та/або ANSI.

Ми допоможемо вам підібрати лазерні окуляри.

Якщо ви сумніваєтеся у виборі лазерних окулярів, напишіть або зателефонуйте нам +38044-232-5765.

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.